Herecké hubnutí pro film

Web Stream.cz přišel se zajímavou připomínkou snad historicky ojedinělého případu, kdy herci (celkem jich bylo 16) hromadně hubli kvůli natáčenému filmu. Principem jejich hubnutí byly drasticky snížené dávky potravin, tedy hladová dieta. Svůj účel splnila, ovšem pro běžné hubnutí to samozřejmě moc dobrý nápad není, protože důsledkem hladovění (často periodického) je známý jo-jo efekt.

Film o pádu letadla v Andách se natáčel v chronologickém pořadí a tak průběžné hubnutí herců bylo součástí scénáře. Možná se již jedná o historii, která se nebude jen tak opakovat. Film totiž vznikl již v roce 1993. Dnešní filmaři mají v rukávu řadu technických možností pro filmové triky. Možná v dalším takovém případě již herci nebudou hubnout skutečnou dietou během natáčení, ale jen díky počítačům v postprodukci.

Video: Nejdrastičtější herecká dieta – film Přežít

Video najdete na serveru stream.cz.

Dobrý herec musí umět do role zhubnout, pokud je to třeba. Výše uvedené Filmové maličkosti jsou o nejdrastičtějším hereckém hubnutí, které muselo podstoupit hned 16 herců najednou. Richard Cacák, střih Vladimír Šimek.
Zdroj: Stream.cz, 1. 9. 2012

Herecké hubnutí

Herecké hubnutí samozřejmě není zase tak ojedinělé. Pokud je to pro divadlo, tak je žádné vizuální efekty nezachrání. Herci ovšem často hubnou kvůli konkrétní roli, jak to například bylo ve známém případě diety Daniela Hůlky. Naopak se najdou role, kde je korpulentnější postava žádoucí, jako je např. Falstaff ve hře Jindřich IV. Řada herců ale drží dietní režim pravidelně, najdou se mezi nimi úlety, ale racionální dietní programy, jako je třeba pětifaktorová dieta, kterou pod vedením Harley Pasternaka drží řada hollywoodských celebrit.

Přidej komentář