Vlastní vířivka do bytu i na terasu může nahradit bazén

Není snad nic lepšího než relaxace ve vířivce. Vířivky a vířivé bazény jsou dnes běžnou součástí akvacenter, ovšem taková veřejná vířivka má řadu nevýhod: po lázni musíme ještě cestovat, a pak zde mohou být i hygienické zábrany. Kdo si chce dopřát trochu pravidelného luxusu, tak pro něj je vhodná privátní vířivka do bytu nebo na zahradu.

Privátní vířivka na zahradě může být dobrou alternativou pro zahradní venkovní bazény, ty totiž jen vyjímečně mají dostatečnou délku pro skutečný sportovní trénink a vířivka poskytne často lepší relaxaci a menší provozní náklady (spotřeba vody a také vytápění – pokud vašim cílem není otužování).  Než sedmimetrový bazén „na tři tempa“, je možná pro dobrou kondici lepší kombinace nějaké malé posilovny s vířivkou. Navíc vířivky nepotřebují tolik bazénové chemie, často stačí filtrace a průtoková UV sterilizace chemicky neupravené vody.

Privátních vířivek a hydromasážních van je na trhu velké množství. Větší modely pro 5-6 osob jsou vhodné i jako vířivky pro wellness centra a hotely. Po soukromé použití jsou k dispozici i vířivky pro dva a více osob.

Nesmíme zapomenout, že hydromasáž ve vířivé vaně má také pozitivní efekt na zdraví, podrobnosti můžete najít na stránce vířivky a zdraví.

Zdroj a foto: Luxusní vířivky Aquamarine Spa, Praha

Přidej komentář